ÜNLÜ Menkul

"ÜNLÜ Yatırım Holding" ÜNLÜ Menkul'ün tamamının sahibi oldu.

ÜNLÜ Menkul'ün % 75'ine sahip ÜNLÜ Yatırım Holding, Standard Bank Group'a ait olan %25 oranındaki payları da satın alarak ÜNLÜ Menkul'de tek pay sahibi oldu.

2012 yılında Standard Bank Group'tan ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş'nin kontrolünü alan ÜNLÜ Yatırım Holding A.Ş, Standard Bank Group Limited'in ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş.'de kalan %25'lik payını da satın alarak ÜNLÜ Menkul'ün tek pay sahibi oldu.

Eş zamanlı olarak; Sermaye Piyasası Kurulu ve diğer kuruluşlardan gerekli izinlerin alınmasının ardından gerçekleşen devir işlemleri sonrasında da Standard Bank Group Limited, ÜNLÜ Yatırım Holding A.Ş.'de sermaye artırımına katılmak suretiyle %4,95 oranında pay edinmiştir.

ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Mahmut L. Ünlü, grup şirketlerinden ÜNLÜ Menkul Değerler'deki ortaklık yapısının değişmesiyle ilgili olarak; 'Devir işlemlerinin gerçekleşmesiyle beraber, taraflar stratejik hedefleri doğrultusunda ortaklıklarında yeni bir yapılanmaya gitmişler ve ilk günden bu yana süren işbirliklerini bu yeni yapı altında devam ettirmeye karar vermişlerdir. Bu anlaşmanın arkasında, bir yandan Standard Bank'ın ÜNLÜ & Co faaliyetlerindeki grup yapısını basitleştirme isteği, diğer yandan da Standard Bank'ın devam etmekte olan Afrika'ya odaklanma stratejisi yatmaktadır." dedi.

Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.