Yönetim Kurulumuz

Mahmut Levent Ünlü

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Mahmut L. Ünlü, 1989 yılında Georgia Institute of Technology Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 1991 yılında Houston’daki Rice Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır. Aynı yıl, bankacılık kariyerine İktisat Bankası’nda başlayan Ünlü, 1992-1995 yılları arasında Yatırım Bank’ın Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 1996 yılında Dundas Ünlü’yü kuran Mahmut L. Ünlü, 2007’de Standard Bank ile stratejik bir ortaklığa imza atarak, şirketin ismini “Standard Ünlü” olarak değiştirmiş ve bankanın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su olarak görev almıştır. Aynı dönemde Standard Bank’ın uluslararası Yönetim Kurulu’nda da üye olarak görev yapan Ünlü, 2012 yılında Standard Bank’ın şirketindeki hisselerinin büyük çoğunluğunu satın almış ve yeni ortaklık yapısının akabinde şirketin adını ÜNLÜ & Co olarak yenilemiştir. Mahmut L. Ünlü, halihazırda ÜNLÜ & Co’nun Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görev yapmaktadır. Ayrıca ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş.’de ÜNLÜ Yatırım Holding A.Ş.’yi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev almaktadır.

Can Ünalan

YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ

Yönetim Kurulu Başkan Vekili Can Ünalan, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuş, finans alanında uzmanlaşarak Marmara Üniversitesi’nden 1986 yılında İş Yönetimi yüksek lisans derecesini almıştır. Bankacılık kariyerine İş Bankası Teftiş Kurulu’nda başlayan Ünalan, 1993-2006 yılları arasında ABN AMRO BANK’ta Krediler Bölümü Başkanı ve COO (Chief Operations Officer) olarak görev almış, CRO (Chief Risk Officer) olduğu dönemde, ABN AMRO Securities CEO’luğunu ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ni üstlenmiştir. 2006 yılı itibarıyla GE Capital Küresel Bankacılık adına Garanti Bankası’nda Kurumsal ve Ticari Risk Birimi’nden Sorumlu Yönetici Direktör olarak çalışan Ünalan, kredi komitesinde GE Temsilcisi olarak görev almıştır. ÜNLÜ & Co’ya katılmadan önce Mubadala GE Capital’ın Türkiye CEO’luğunu yapmış, 2013 yılından 2019 yıl sonuna kadar ÜNLÜ Menkul Değerler Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

Selçuk Tuncalı

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Selçuk Tuncalı, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi’nden Uluslararası İşletme derecesi, 1992 yılında da Houston’daki Rice Üniversitesi’nden Finans alanında MBA derecesi almıştır. Kariyerine Interbank’ta Kredi Satış Uzmanı olarak başlayan Tuncalı, Ticaret Leasing’de görev almıştır. Daha sonra Finansbank’ın Hazine Pazarlama Birimi’nin yöneticisi olarak çalışan Tuncalı, İktisat Yatırım’da da Sabit Gelirli Yatırımlar Birimi’nin yöneticiliğini üstlenmiştir. 2002 yılında ÜNLÜ & Co’ya katılan Selçuk Tuncalı, Grubun Tahsili Gecikmiş Alacaklar Birimi olan İSTANBUL Varlık firmasının Genel Müdürü olarak görev almaktadır. Tuncalı aynı zamanda Varlık Yönetim Şirketleri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir. Ayrıca, Sermaye Piyasaları ve Varlık Yönetimi’nden Sorumlu İcra Kurulu üyesi olan Tuncalı, ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Üyeliğine de devam etmektedir.

İbrahim Romano

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

İbrahim Romano, 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden yüksek lisans derecesi almıştır. 1994-1996 yılları arasında Yatırım Bank’ta Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. 1996-2002 yılları arasında Dundas Ünlü’de Müdür olarak görev alan Romano, daha sonra Standard Ünlü’nün Kurumsal Finansman Birimi’nin başına geçmiştir. İbrahim Romano, hali hazırda ÜNLÜ & Co’nun Kurumsal Finansman Birimi’nde Yönetici Direktörü olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, Yatırım Bankacılığı Danışmanlığı’ndan sorumlu İcra Kurulu üyesi olan Romano, ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Üyeliğine de devam etmektedir.

Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü, 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 1996 yılında London School of Economics’te uluslararası muhasebe ve finans alanında yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. Kariyerine ABN AMRO Bank Türkiye’de başlayan Ünlü, 1996-1999 yılları arasında bankanın Yapılandırılmış Finansman biriminde görev almıştır. 1999 yılında Credit Suisse’in Londra şubesine katılan Ünlü, Gelişen Piyasalar Bölümü’nde Türkiye piyasasından sorumlu olarak çalışmıştır. 2006 yılına kadar Londra’da Credit Suisse Türkiye Ülke Müdürü ve Yatırım Bankacılığı Bölüm Başkanlığı yapmıştır. Ünlü, bunu takiben Alkhair Capital Türkiye CEO’su olarak görev almıştır. Ünlü, ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu’nda Murahhas Üye olarak görevini sürdürmektedir.

TÜSİAD, YPO, KAGİDER üyesi ve Girişimcilik Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi olan Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü, aynı zamanda SAHA ve Tate Modern MENA Komitesi Üyesi’dir. Ünlü, Türkiye’deki girişimci ekosistemini güçlendirmeyi ve daha fazla kadının iş hayatına katılımını desteklemeyi hedefleyen “ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi” başta olmak üzere ÜNLÜ & Co’nun tüm kurumsal sosyal sorumluluk projelerini de yönetmektedir. 

Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.