Yönetim Kurulumuz

Mahmut Levent Ünlü

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Mahmut L. Ünlü, 1989 yılında Georgia Institute of Technology Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 1991 yılında Houston’daki Rice Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır. Aynı yıl, bankacılık kariyerine İktisat Bankası’nda başlayan Ünlü, 1992-1995 yılları arasında Yatırım Bank’ın Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 1996 yılında Dundas Ünlü’yü kuran Mahmut L. Ünlü, 2007’de Standard Bank ile stratejik bir ortaklığa imza atarak, şirketin ismini “Standard Ünlü” olarak değiştirmiş ve bankanın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su olarak görev almıştır. Aynı dönemde Standard Bank’ın uluslararası Yönetim Kurulu’nda da üye olarak görev yapan Ünlü, 2012 yılında Standard Bank’ın şirketindeki hisselerinin büyük çoğunluğunu satın almış ve yeni ortaklık yapısının akabinde şirketin adını ÜNLÜ & Co olarak yenilemiştir. Mahmut L. Ünlü, halihazırda ÜNLÜ & Co’nun Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görev yapmaktadır. Ayrıca ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş.’de ÜNLÜ Yatırım Holding A.Ş.’yi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev almaktadır.

Can Ünalan

YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ

Yönetim Kurulu Başkan Vekili Can Ünalan, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuş, finans alanında uzmanlaşarak Marmara Üniversitesi’nden 1986 yılında İş Yönetimi yüksek lisans derecesini almıştır. Bankacılık kariyerine İş Bankası Teftiş Kurulu’nda başlayan Ünalan, 1993-2006 yılları arasında ABN AMRO BANK’ta Krediler Bölümü Başkanı ve COO (Chief Operations Officer) olarak görev almış, CRO (Chief Risk Officer) olduğu dönemde, ABN AMRO Securities CEO’luğunu ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ni üstlenmiştir. 2006 yılı itibarıyla GE Capital Küresel Bankacılık adına Garanti Bankası’nda Kurumsal ve Ticari Risk Birimi’nden Sorumlu Yönetici Direktör olarak çalışan Ünalan, kredi komitesinde GE Temsilcisi olarak görev almıştır. ÜNLÜ & Co’ya katılmadan önce Mubadala GE Capital’ın Türkiye CEO’luğunu yapmış, 2013 yılından 2019 yıl sonuna kadar ÜNLÜ Menkul Değerler Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

İbrahim Romano

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

İbrahim Romano, 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden yüksek lisans derecesi almıştır. 1994-1996 yılları arasında Yatırım Bank’ta Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. 1996-2002 yılları arasında Dundas Ünlü’de Müdür olarak görev alan Romano, daha sonra Standard Ünlü’nün Kurumsal Finansman Birimi’nin başına geçmiştir. İbrahim Romano, hali hazırda ÜNLÜ & Co’nun Kurumsal Finansman Birimi’nde Yönetici Direktörü olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, Yatırım Bankacılığı Danışmanlığı’ndan sorumlu İcra Kurulu üyesi olan Romano, ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Üyeliğine de devam etmektedir.

Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü, 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 1996 yılında London School of Economics’te uluslararası muhasebe ve finans alanında yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. Kariyerine ABN AMRO Bank Türkiye’de başlayan Ünlü, 1996-1999 yılları arasında bankanın Yapılandırılmış Finansman biriminde görev almıştır. 1999 yılında Credit Suisse’in Londra şubesine katılan Ünlü, Gelişen Piyasalar Bölümü’nde Türkiye piyasasından sorumlu olarak çalışmıştır. 2006 yılına kadar Londra’da Credit Suisse Türkiye Ülke Müdürü ve Yatırım Bankacılığı Bölüm Başkanlığı yapmıştır. Ünlü, bunu takiben Alkhair Capital Türkiye CEO’su olarak görev almıştır. Ünlü, ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu’nda Murahhas Üye olarak görevini sürdürmektedir.

TÜSİAD, YPO, KAGİDER üyesi ve Girişimcilik Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi olan Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü, aynı zamanda SAHA ve Tate Modern MENA Komitesi Üyesi’dir. Ünlü, Türkiye’deki girişimci ekosistemini güçlendirmeyi ve daha fazla kadının iş hayatına katılımını desteklemeyi hedefleyen “ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi” başta olmak üzere ÜNLÜ & Co’nun tüm kurumsal sosyal sorumluluk projelerini de yönetmektedir.

Yıldız Günay

BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde (1989) yüksek lisans eğitimini de aynı üniversitenin Ekonomi Bölümü’nde (1992) tamamlayan Yıldız Günay kariyerine 1990 yılında Citibank Hazine Departmanı’nda başlayarak farklı varlık sınıfları için ticari sorumlulukları üstlendi ve Hazine Pazarlama Birimi Müdürlüğü’ne terfi etti. 1995’te Cargill’e katıldı ve finansal ticaret birimleri, şirket hazinesi, finansal operasyonlar alanlarının sorumluluğunu kapsayan Genel Müdür Yardımcılığı görevini yerine getirdi, akabinde 2004 yılında Cargill - Black River Varlık Yönetimi Türkiye ofisini kurdu. Burada Genel Müdür ve Cargill Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı, zaman içinde sorumluluk alanı, Orta Asya ve Afrika ülkelerini içine alacak şekilde genişledi. Yıldız Günay Eylül 2012- Ağustos 2021 tarihleri arasında Türk Eğitim Vakfı (TEV) Genel Müdürü görevini yürüttü, vakfın kurumsallaştırılması, dijitalleştirilmesi ve varlık yönetiminin etkinleştirilmesine öncülük etti.

Özlem Yeşildere

BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Özlem Yeşildere, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun oldu. Daha sonra University of Manchester Institute of Science and Technology’de İş Ekonomisi alanında yüksek lisans yapan Yeşildere, Procter & Gamble’da 17 yıl çalıştı. Philips Orta Doğu ve Türkiye Bölgesel Mali İşler Başkanı ve Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevlerini yürüttü. 2014 yılı itibarıyla CEO olarak görev aldığı Mobiliz Bilgi İletişim Teknolojileri’nde şirketin 360 derece dönüşümüne liderlik eden Yeşildere; 2017 – 2019 yılları arasında Koton Mağazacılık Finans ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Yeşildere, Aralık 2019’dan itibaren Mey Diageo Finans ve Dijital Dönüşüm Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Özlem Yeşildere ayrıca kadınların iş hayatına etkin katılımını artırmaya gönül veren YenidenBiz Derneğinin Yönetim Kurulu Başkanı görevini sürdürüyor.

Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.