Yatırım Fonları

SABİT GETİRİLİ FONLAR
Sabit getirili fonlarımız, mevduat ve benzeri sabit getiri enstrümanlarına yatırım yapmaya alışık olan müşteri profili için uygundur. Bu fonlarımız mevduata benzer risk ve volatilite ile mevduattan daha yüksek getirili bir yatırım alternatifi sunmaktadır.

Üçüncü Değişken Fon – SUC
Fon düşük risk profilindeki mevduat yatırımcısına, benzer risk ve volatilite ile daha yüksek getirili bir alternatif sunmayı hedeflemektedir. Hisse senedi risk almayan bu fonlarımız, sabit getirili enstrümanlara yatırım yapar. Bunlar TL ve döviz bazındaki T.C. Hazine ve özel sektör bonoları olabilir. Ayrıca döviz pozisyonu alınabilir. Fon, faiz döngülerini yakalayarak ve durasyon, konveksite ve kredi riskini yöneterek, riske göre düzeltilmiş getiriyi maksimize etmeyi hedefler.

SERBEST YATIRIM FONLARI
Mutlak Getiri Hedefli Serbest Fon:
Fon Türkiye'de ve yurtdışında sadece SPK'nın "nitelikli yatırımcı" tanımına uygun kişi ve kurumlara satılabilmektedir. Fonun yatırım hedefi Türk ve yabancı mali varlıklarının işlem gördüğü piyasalarda, farklı piyasa döngülerinin ortaya çıkaracağı fırsatların değerlendirilmesi suretiyle uzun dönemli ve sürekli "mutlak getiri" elde etmektir. Diğer yatırım fonlarından farklı olarak piyasaların her iki yönde de sunacağı fırsatlardan istifade etme (long-short) esnekliğine sahiptir. Tezgahüstü türev işlemler de dahil olmak üzere kaldıraçlı pozisyon alınabilir. Fon, risk yönetimi açısından belli kısıtlamalara tabidir. (konsantrasyon limiti, karşı taraf limiti, vb.)

Dış Borçlanma Araçları Fonu:
Dış borçlanma araçları fonu, döviz cinsi birikimi için mevduata alternatif arayan yatırımcılar için uygundur. Fonun ana yatırım stratejisi, Türk Lirası veya döviz cinsi Türk ve yabancı kamu ve özel sektör borçlanma araçlarına yatırım yaparak döviz bazında mutlak getiri yaratmaktır. Ana stratejisini desteklemek üzere döviz türev enstrümanlarında korunma veya yatırım amaçlı pozisyonlar alabilir ve/veya arbitraj olanaklarını değerlendirebilir. Bireysel yatırımcıların dış borçlanma aracı (eurobond) yatırımları %35 gelir vergisine tabidir. Bu açıdan fon önemli bir vergisel avantajı sağlamaktadır.

GAYRİMENKUL YATIRIM FONU
Gayrimenkul yatırımı ile ilgilenen ancak gayrimenküllerin alım-satımı, bakımı, kiralanması gibi işlemlerle ilgilenmek istemeyen nitelikli yatırımcılar için uygundur. Fonun yatırım hedefi, getiri potansiyeli yüksek görülen, satılmamış konut ve ofis stoku yüksek gayrimenkul projelerinden iskonto ile toplu alımlar yaparak yatırımcılara cazip bir getiri fırsatı sunmaktır.Finansman yükü ile karşı karşıya olan müteahhitler ile iskontolu fiyat fırsatı yakalayan yatırımcılar için bir 'Kazan-Kazan' durumu mevcuttur.

ANAPARA KORUMALI FONLAR
BIST 30 Endeksinin Yükselişine/Düşüşüne Katılımlı Anapara Korumalı Fon
Yeni Nesil Anapara Korumalı Fon, yatırım danışmanlığı kapsamında sunulan bir ürün olup, düşük risk tercih eden mevduat yatırımcıları için uygundur.

  • Yüksek Katılım Oranı: Ürün, yatırımcının getirisini maksimize etme amacıyla tasarlanmış olup, dayanak varlığın değişimine yüksek oranda katılım sunmaktadır.
  • Esnek Çıkış İmkanı: Fon ayda 4 kez fiyat açıklar. Sık fiyat açıklaması sayesinde yatırımcıya vade sonundan önce de karını realize etme olanağı tanımaktadır. Erken çıkış durumunda, yönetim ücreti dışında bir “erken çıkış komisyonu” tahsil edilmez.
  • Kişiye Özel Yatırım Fırsatları: Fonun vadesi ve buna bağlı olarak BIST 30 endeksine katılım oranı yatırımcı tercihleriyle uyumlu olacak şekilde belirlenir.

Fon, vade sonuna kadar elde tutulduğu takdirde anapara koruması amaçlarken, buna ek olarak opsiyon kontratları aracılığıyla BİST 30 endeksinin getirisine katılım sağlayan bir yatırım stratejisine sahiptir.

HİSSE SENEDİ FONU
Birinci Değişken Fon – SUA
Fon, Türkiye ekonomisinin sunduğu uzun vadeli yüksek büyüme potansiyelinden istifade ederken, hisse senedi piyasasının maruz kalabileceği dalgalanmaları tolere edebilecek yatırımcılara hitap eder. Fon, Türkiye’de işlem gören hisse senetleri, endekse dayalı future kontratları ile endeks ve hisse senetlerine dayalı varant ve opsiyonlara yatırım yapmaktadır.

Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.