Yatırım Fonları

Para Piyasası Fonu- UPP
Mevduata alternatif ve likit bir ürün arayan, risk iştahı olmayan yatırımcılar için uygundur. Fon portföyüne dahil edilen varlıklar kısa vadeli kamu ve/veya özel sektör borçlanma araçları ve para piyasası enstrümanlarından seçilir. Fon, yatırımcısına düzenli getiri imkanı ve günlük nakde dönüşüm olanağı sağlamayı hedeflerken fon stratejisi düşük risk düzeyinde yönetimi esas almaktadır

DEĞİŞKEN FONLAR

Değişken fonlarımız, orta ve düşük risk profilindeki yatırımcılara çeşitli varlık sınıflarına belirli risk kriterlerine göre yatırım yapma imkanı sunmaktadır. Çoklu varlık stratejisi ile mevduattan daha yüksek getirili bir yatırım alternatifi sunmayı hedeflemektedir.

Birinci Değişken Fon- SUA
Fon, orta risk profilindeki yatırımcılara, orta-uzun vadede mevduatın üzerinde getiri hedefi ile görece daha yüksek volatilite değerlerini tolere edebilecek yatırımcılar için uygundur. Çeşitli varlık sınıflarına belirli risk kriterlerine göre yatırım yapma imkanı sunar. Bu sayede, mutlak getiri hedefini gerçekleştirmeyi ve mevduatın üzerinde bir getiri sağlamayı hedeflemektedir.

İkinci Değişken Fon- SUB
Fon, mevduatın üzerinde risk ve volatilite ile yüksek getiri hedeflenmektedir. R5 risk seviyesindeki yatırımcı profiline uygundur. Yatırım stratejisi fon faiz döngülerini yakalayarak ve durasyon ve kredi riskini yöneterek, riske göre düzeltilmiş getiriyi maksimize etme hedefine dayanmaktadır.

Üçüncü Değişken Fon- SUC
Fon orta risk profilindeki yatırımcılara uygundur ve dönemsel olarak mevduatın anlamlı ölçüde üzerinde getiri elde etmeyi hedefler. SUC fonu aktif trade edilen ve yüksek getiri hedefi ile yönetilen bir fondur. Amacı hem mevduatın üzeri getiri sağlamak hem de değişken fonlar kategorisinde üst sıralarda yer almaktır.

HİSSE SENEDİ YOĞUN FON

Hisse Senedi Fonu- UPH
Fon, orta-yüksek risk profilindeki yatırımcılara, orta-uzun vadede BİST 100 Endeksi'nin üzerinde getiri hedefi ile görece daha yüksek volatilite değerlerini tolere edebilecek yatırımcılar için uygundur. Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak yerli ihraççı paylarına yatırılır.

SERBEST YATIRIM FONLARI

Mutlak Getiri Hedefli Serbest Fon- USY
Fon Yabancı para birimi cinsinden varlık sınıflarına yatırım yapmak isteyen ve global piyasalara yatırım tercih eden, orta ve uzun vadede getiri arayışında olan nitelikli yatırımcılara uygundur.

Dördüncü (Döviz) Serbest Fon- UPD
Ana yatırım stratejisi, döviz cinsi Türk ve yabancı kamu ve özel sektör borçlanma araçlarına yatırım yaparak Amerikan Doları (USD) bazında mutlak getiri yaratmaktır. Fon, kısa, orta ve uzun vadeli Türk ve yabancı, kamu ve özel sektör borçlanma araçlarında değişik vadeler arasında çeşitlendirilmiş bir portföy taşımayı hedeflemektedir. Fon ana stratejiyi desteklemek üzere döviz türev enstrümanlarında korunma ve/veya yatırım amaçlı pozisyonlar alabilir ve arbitraj olanaklarını değerlendirebilir.

GAYRİMENKUL YATIRIM FONLARI

Gayrimenkul yatırımı ile ilgilenen ancak gayrimenkullerin alım-satımı, bakımı, kiralanması gibi işlemlerle ilgilenmek istemeyen nitelikli yatırımcılar için uygundur. Fonun yatırım hedefi, getiri potansiyeli yüksek görülen, satılmamış konut ve ofis stoku yüksek gayrimenkul projelerinden iskonto ile toplu alımlar yaparak yatırımcılara cazip bir getiri fırsatı sunmaktır.

Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu- UPG
Fon İstanbul'da konut yatırımı yapmak isteyen; ancak konutların alım-satımı, bakımı, kiralanması gibi işlemlerle ilgilenmek istemeyen nitelikli yatırımcılar için uygundur. Fonun yatırım hedefi, değer artışı yaşanacağı düşünülen projelere, bireysel yatırımcıların alabileceği sayıdan fazla ve bunun sonucunda daha çeşitli bir portföy oluşturarak yatırım yapmaktır. Bu sayede, yatırımcılarına daha yüksek iskontolu fiyatlarla gayrimenkul yatırımı yapma imkanı sağlamaktadır.

İkinci Gayrimenkul Yatırım Fonu- UG2
Fon İstanbul'da ticari ofis alanlarına yatırımı yapmak isteyen; ancak bu alanların alım-satımı, bakımı, kiralanması gibi işlemlerle ilgilenmek istemeyen nitelikli yatırımcılar için uygundur. Fonun yatırım hedefi, değer artışı yaşanacağı düşünülen projelere, bireysel yatırımcıların alabileceği sayıdan fazla ve bunun sonucunda daha çeşitli bir portföy oluşturarak yatırım yapmaktır. Bu sayede, yatırımcılarına daha yüksek iskontolu fiyatlarla gayrimenkul yatırımı yapma imkanı sağlamaktadır.

Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.