ÜNLÜ & Co bir kez daha Euromoney tarafından “Türkiye’nin En İyi Yatırım Bankası” ödülüne layık görüldü

Türkiye’nin lider yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co, aldığı uluslararası ödüllere bir yenisini daha ekledi. Euromoney tarafından 2015’te “Türkiye’nin En İyi Birleşme & Satın Alma Danışmanı” 2016’da “Türkiye’nin En iyi Yatırım Bankası” ödülünü alan ÜNLÜ & Co, 2019 yılında bir kez daha “Türkiye’nin En İyi Yatırım Bankası” ödülüne layık görüldü.

Uluslararası finans çevrelerinin etkili ve saygın yayınlarından Euromoney Dergisi tarafından  25 yıldır her ülkede finans sektörünün en iyilerinin ödülendirildiği “Euromoney Mükemmellik Ödülleri” (Euromoney Awards for Excellence) bu yıl da 10 Temmuz 2019 tarihinde Londra’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 2015 yılında Euromoney’den Türkiye’nin “En İyi Birleşme & Satın Alma Danışmanı” ödülüne layık görülen Türkiye’nin lider yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co, 2016’dan sonra bir kez daha “Türkiye’nin En İyi Yatırım Bankası” (Turkey’s Best Investment Bank) ödülüne layık görülerek sektördeki başarısını uluslararası platformda bir kez daha kanıtladı.


Tören sonrasında yaptığı değerlendirmede ikinci kez aldıkları bu uluslararası ödülün, geliştirdikleri yerel ve global stratejilerinin doğruluğuna işaret ettiğini belirten ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut L. Ünlü, “ÜNLÜ & Co olarak bölgenin lider yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu olma stratejimiz doğrultusunda önemli adımlar atıyor, yatırım hizmetleri alanındaki büyüme fırsatlarını değerlendiriyoruz. 23 yıldır ülkemizde yatırım hizmetlerinin gelişmesine ve sektörün büyümesine öncülük ettik. Her geçen gün genişleyen ürün ve hizmet yelpazemiz ile hem kurumsal, hem bireysel yatırımcılara katma değerli çözümler sunmaya gelecek dönemde de devam edeceğiz. Bu ödülü faaliyete başladığımız günden bugüne yenilikçi ve dinamik bir anlayışla oluşturduğumuz yeni ürün ve hizmetlerle sektördeki öncülüğümüzün bir göstergesi olarak değerlendiriyorum” dedi.


Fon kaynaklarını çeşitlendirmek, küresel fonları Türk şirketlerle buluşturmak için Londra’dayız!

Ödül töreni sırasında yeni faaliyete giren Londra ofisi hakkında da bilgi veren Ünlü, “Türkiye’nin ‘yatırım elçisi’ misyonu ile Londra’da ofis açarak Türkiye’nin ve ekonomimizin tanıtımına katkıda bulunarak ülkemize daha fazla fon girişine aracılık etmeyi amaçlıyoruz. Yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi alanında Türkiye’deki tecrübelerimizi hem çevre ülkelere, hem de diğer ülkelere taşıyarak küreselleşme yolunda son yıllarda çeşitli atılımlarımız oldu. Bu amaçla daha önce New York’ta ofis açmıştık. Londra’ya açılmak ise uzun zamandır iş planlarımız arasındaydı.  Yaptığımız başvurular sonucunda FCA onaylı UNLU Securities UK Limited adıyla mart ayı itibariyle Londra’da hizmet vermeye başladık. Günümüz piyasa koşullarında fon kaynaklarının çeşitlendirilmesi Türk  şirketleri için büyük önem taşıyor. Biz de Londra ofisimiz ile hem Türk şirketlerinin ihraç edeceği borçlanma araçlarının plasmanına katkıda bulunacağız, hem de bu şirketleri banka dışı yeni kreditörlerle bir araya getireceğiz.” dedi.

 

ÜNLÜ & Co, 2019 yılında ayrıca, TSPB tarafından “Satın Alma ve Birleşme İşlemleri Lideri” ve “En Yaratıcı Sermaye Piyasası Projesi”, M&A Atlas Awards tarafından “Gelişen Piyasalarda Yılın M&A Anlaşması” ve “Gelişmekte Olan Pazarlar Liderlik Başarı Ödülü” ve Bonds & Loans tarafından da “Yılın Hisse Senedi Sermaye Piyasaları Ödülü”ne layık görüldü.
 

ÜNLÜ & Co hakkında:

1996 yılında bağımsız bir finansal danışmanlık firması olarak kurulan ÜNLÜ & Co, bugün Türkiye’nin lider yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye’nin şirket satın alma ve birleşmeleri, stratejik ortaklıklar, birincil ve ikincil halka arzlar ve blok hisse satış işlemlerinde pazar lideri olan ÜNLÜ & Co, kurumsal müşterilerine borç sermaye piyasalarında da danışmanlık hizmeti vermektedir. ÜNLÜ & Co, DAHA Yatırım Danışmanlığı ve Aracılık Hizmetleri ile, kişiye özel geniş ürün yelpazesiyle nitelikli bireysel ve kurumsal müşterilere hizmet sunmaktadır.

Varlık Yönetimi hizmetlerinde ÜNLÜ & Co, Tahsili Gecikmiş Alacak Yönetimi, ÜNLÜ Alternatif Yatırımlar, Fon ve Portföy Yönetimi alanlarında faaliyet göstermektedir.

Merkezi İstanbul’da olan ve 400’ün üzerinde çalışanıyla faaliyet gösteren ÜNLÜ & Co’nun New York ve Londra’da ofisleri bulunmaktadır.


Rakamlarla ÜNLÜ & Co:

  • 2010 yılından bu yana şirket alım satım işlemlerinde yaklaşık 10 milyar dolar, toplamda 57 adet başarılı işlem tamamlanmıştır. (Kaynak: Mergermarket)
  • 2010 yılından bu yana halka arzlar, tahsisli ve blok satışlarda 31 işlem ve 3 milyar dolarlık işlem hacmi, yapılan pay senedi plasmanlarında 2010 yılından bu yana özelleştirmeler ve grup içi işlemler hariç olmak üzere %30 pazar payı ile lider konumdadır. (Kaynak: Bloomberg)
  • 2013 yılından bu yana toplam 17 adet borçlanma aracı ihracı yapılmıştır. (Toplam hacim 1,7 milyar TL üzerinde gerçekleşmiştir) (Kaynak: Borsa İstanbul)

Euromoney Hakkında

1969 yılında yayın hayatına başlayan ve İngilizce yayın yapan aylık dergi Euromoney,  Avrupa’nın iş dünyası ve finans haberciği alanındaki en büyük yayın gruplarından birisi olan Euromoney Institutional Investor PLC’nin amiral gemisidir. Derginin yayın içeriğinde global bankacılık, makroekonomi, sermaye piyasaları, borçlanma, hisse senetleri gibi konular yer almaktadır. Önde gelen şirketlerin CEO’larının ve üst düzey yöneticilerinin röportajlarına ve görüşlerine de yer veren derginin her yıl çeşitli kategorilerde verdiği Euromoney Mükemmellik Ödülleri (Euromoney Awards for Excellence) bankacılık başta olmak üzere finans çevrelerinde oldukça saygın bir yere sahiptir.

http://www.euromoney.com
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.