Program Faaliyetleri

menu

Program boyunca 1 yıl sürecek faaliyetler aşağıdaki gibidir:

 1. Girişimci Yetiştirme Programı: Programın ilk 6 ayını kapsayan bu programda takımlar aşağıdaki faaliyetlere katılmaya hak kazanacaktır.

  1. Girişimcilik Bootcamp: Takımların hayatlarını kolaylaştıracak, bakış açılarını geliştirebilecek, girişimlerini büyütmelerine yardımcı olabilecek en temel bilgilere hakim olabilmeleri için müşteri keşfi/ müşteri doğrulama, pivot etme, gelir modeli oluşturma / geliştirme, yatırımcı sunumu, ekip kurma/büyütme gibi alanlarda desteklemek için geliştirilmiş bir eğitim programıdır.

   **Bootcamp hızlandırılmış bir şekilde 4 gün sürecektir.

  2. Takım mentorlukları: Takımlar bootcampte oluşturdukları ürün ve iş modellerini geliştirmek için 2 ay boyunca kendilerine atanan mentorlarla çalışacaklardır.

  3. Online Psikolojik ve Sosyal Destek Seansları: Seçtiğimiz takımları girişimcilik ve kariyer yolculuklarında hayatlarını kolaylaştıracak, başarılı olmaları yönünde onları destekleyecek liderlik, ekip içi iletişim, networking, belirsizlikle mücadele gibi alanlarda destekleme amacıyla yapılan faaliyetlerdir.

   **Programın ilk 6 ayında üç adet yapılması planlanmaktadır.

  4. İlham ve Trend Sohbetleri: Programa kabul edilen takımlara ilham verebilecek, vizyonlarının gelişmesine katkı sağlayacak, alanında kendini ispatlayarak fark yaratmayı başarmış girişimci kadınları ağırlayarak ilham vermelerini hedeflediğimiz faaliyetlerdir. Buradaki temel amaç kadınların rol model hikayelerinden güç alarak adım atmak için harekete geçmelerini sağlamak, bir nevi onlar için kaldıraç etkisi yaratmaktır.

   **Programın ilk 6 ayında üç adet yapılması planlanmaktadır.

  5. Seçim Jürisi: İlk 6 ayın sonunda bir ön eleme yapılarak jüri tarafından en yüksek puan alan ve en iyi iş modelini geliştiren takımlar seçilerek programın ileri seviye aşaması olan ikinci 6 aylık aşamaya aktarılacaklardır.

 2. Girişimci Geliştirme Programı: Programın ikinci 6 ayını kapsayan bu programa girmeye hak kazanan takımlar aşağıdaki faaliyetlerden faydalanacaklardır.

  1. İleri seviye girişimcilik ve teknik eğitimleri: ÜNLÜ & Co tarafından tasarlanan bu eğitimlerde takımlara girişimci vaka çalışmaları, borç finansmanı, şirket değerlemesi, markalaşma, dijital pazarlama, e-ticaret, hukuk, finans, pazarlama & satış gibi konularda ileri düzeyde eğitimler verilecektir.

  2. Yatay-Dikey Mentorluklar: Dikey mentorluklarla takımlar iş modellerine uygun, pazardaki ihtiyacı anlayabilecekleri ve onları ürün ve karşıladıkları ihtiyaç yönünde destekleyebilecek iş dünyası profesyonelleriyle eşleştirilecektir. Mentorlar ÜNLÜ & Co ve GİRVAK networkünden sağlanacaktır.
   Yatay mentorluklarla ise takımlar iş modelleri, ekipleri, değer önerisi gibi alanlarda kendilerine destek olabilecek, girişimcilik ekosistemine hakim ve girişimcilik geçmişine sahip deneyimli birer mentorla eşleştirilecektir.

   Yatay ve dikey mentorluk hizmetleri ileri seviye girişimcilik ve teknik eğitimlerin tamamlanmasının ardından 2 ay süreyle verilecektir.

  3. Online Psikolojik ve Sosyal Destek Seansları: Seçtiğimiz takımları girişimcilik ve kariyer yolculuklarında hayatlarını kolaylaştıracak, başarılı olmaları yönünde onları destekleyecek liderlik, ekip içi iletişim, networking, belirsizlikle mücadele gibi alanlarda destekleme amacıyla yapılan faaliyetlerdir.

   **Programın ikinci 6 ayında üç adet yapılması planlanmaktadır.

  4. Yatırımcı & Ekosistem Buluşmaları: Programda ikinci aşamaya geçmeyi başarmış takımların network içerisindeki etkileşimlerini yükseltmek, yerel ekosistem ile tanışmalarını ve  vizyonlarını desteklemeleri amacıyla, ülkemizin önde gelen girişimcilerinin davet edildiği çevrimiçi networking etkinliklerini kapsamaktadır. Takımlar, program sonunda uygun koşulları sağladıkları takdirde yeni nesil etki fonu FounderOne Etki Yatırım Fonu'na başvurabileceklerdir.

  5. Kapanış Etkinliği & Mezuniyet: Programın sonunda girişimcilik ekosisteminden, program destekçi ve paydaşlarından, program katılımcılarının networklerinden davetlilerin katılım göstereceği bir mezuniyet etkinliği planlanmaktadır. ÜNLÜ & Co ve Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın açılış konuşmaları ile başlayacak, sonrasında programdaki kadınların hikayelerine yer verilecek etkinlikte girişimcilik ekosisteminden bir girişimci kadın da ilham konuşması yapacaktır. Girişimci Geliştirme Programı katılımcısı ekipler kapanış etkinliğinde, iş modellerini yatırımcı ve potansiyel müşterilere sunma fırsatı da yakalayacaklardır.
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.