pdf rAPORu İNCELE

GENİŞ
KİTLELERE
YAYILAN
GÜVEN

DAHA FAZLA YATIRIMCIYA DOKUNAN BİR ÜNLÜ

1996 yılından bu yana hep en iyiyi kurumsal ve bireysel yatırımcılara sunma hedefiyle çalışıyoruz. Güven odaklı hizmet anlayışımızla etki alanımızı genişletiyor ve her geçen gün daha fazla yatırımcıya ulaşıyoruz.

Çağın gereksinimlerini göz önünde bulundurarak kendimizi sürekli yeniliyoruz. Son yıllarda gerçekleştirdiğimiz dijital dönüşüm yatırımlarıyla artık farklı bir geleceğin kapılarını aralıyoruz.

Sermaye piyasalarının güçlenmesi ve yatırımcı sayısının artması için önemli bir boşluğu dolduran “fintech” girişimimiz Piapiri’yi hayata geçirdik. Aracılık işlemlerinde rekor kırdık ve yaklaşık 4 milyon yatırımcıya ulaşan ebebek halka arzını gerçekleştirdik. ÜNLÜ THE CLUB YouTube kanalımızda, sektörel gelişmeleri ve yeni ürünleri bireysel yatırımcılara ulaştırıyoruz. Uzman ekiplerimizin değerlendirmeleri ile hazırlanan içerikler ile finansal okuryazarlığı destekliyoruz. Daha geniş kitlelere ulaşan bir çözüm ortağı olarak daha büyük başarılara imza atmaya devam ediyoruz.

Farklı dijital
kanallarda

yayılan güven

ÜNLÜ THE CLUB

Piyasaya ait kapsamlı içerikler barındıran ÜNLÜ THE CLUB, her geçen gün farklılaşan yatırımcı profillerinin ihtiyaç duyduğu verileri güncel şekilde sunuyor. Bireysel yatırımcılar için yeni nesil ürünler, güncel sektör analizleri, finans gündemi ve girişimci kadınlar için gelişim fırsatları ÜNLÜ THE CLUB YouTube kanalında yayınlanarak finansal okuryazarlığın artmasında önemli bir rol oynuyor.

Kurumsal Profil

ÜNLÜ & Co, yatırım hizmetleri ve ürün çeşitliliğiyle, dünya standartlarında hizmet verdiği kurumsal ve bireysel yatırımcılardan oluşan müşteri portföyünü sürekli genişletmektedir.

ÜNLÜ & Co, yatırım hizmetleri ve ürün çeşitliliğiyle, dünya standartlarında hizmet verdiği kurumsal ve bireysel yatırımcılardan oluşan müşteri portföyünü sürekli genişletmektedir. ÜNLÜ & Co’nun müşteri çıkarları ve memnuniyetini tüm faaliyetlerinin odağına koyan felsefesini rehber edinmiş 500’den fazla, alanında uzman çalışanı bulunmaktadır.

DAHA FAZLA BİLGİ

Yatırıma
fark katan
yeniliklerle

yayılan güven

Piapiri

Dijitalleşme ve geniş kitlelere ulaşma stratejimiz doğrultusunda hayata geçirdiğimiz fintech girişimimiz Piapiri ile finansal ekosistemdeki farklı kitlelere ulaşıyoruz. Piapiri ile ücretsiz borsa verilerini anlık olarak yatırımcılara ulaştırırken; yatırım sepetleri, robotik alım-satım sinyalleri gibi farklı ürünlerle kişiselleştirilmiş yeni nesil bir yatırım deneyimi sunuyoruz. Yatırımcıların ihtiyaç duyduğu günlük ve haftalık sektörel güncel bilgi akışını sağlayarak yatırımcılarımızın donanımını artırıyor, finansal okuryazarlığa katkı sağlıyoruz.

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'nun Mesajı

ÜNLÜ & Co olarak, ileriye dönük vizyonumuzla ve paydaşlarımızla oluşturduğumuz güçlü sinerjiyle sektörde yine ses getiren işlere imza attık.

Mahmut L. ÜNLÜ
Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO

MESAJI KEŞFET

Halka arz
liderlikleriyle

yayılan güven

ebebek

Birleşme ve Satın Alma (M&A) danışmanlığı altında, bugüne kadar 18,3 milyar ABD Doları büyüklüğe sahip 130 işlem gerçekleştirerek sürdürülebilir başarı adımları atıyoruz. Bu çerçevede, büyük ve başarılı halka arzlara liderlik ediyoruz. 2022 yılında Türkiye’nin en büyük teknoloji ihracatçısı olan Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş.’nin halka arzını gerçekleştirdik. 2023 yılında ise yine liderliğini üstlendiğimiz ebebek halka arzı; büyüklüğü, kamuoyunda gördüğü ilgi, dokunduğu yatırımcı sayısı ile kilometre taşı işlemlerden biri oldu. ebebek halka arzına yaklaşık 4 milyon yatırımcıdan, tahsisat tutarının 7,7 katı talep geldi.

2023'ün Seçilmiş Rakamları

YÖNETİLEN MÜŞTERİ VARLIKLARI BÜYÜKLÜĞÜ
(MİLYAR TL)

%73 Artış

2022

17,5

2023

30,2

İSTANBUL VARLIK YÖNETİLEN PORTFÖY ANAPARA BÜYÜKLÜĞÜ
(MİLYAR TL)

%5 Artış

2022

4,2

2023

4,4

TOPLAM CİRO
(MİLYON TL)

%25 Artış

2022

19,9

2023

24,9

FİNANSMAN GİDERİ ÖNCESİ FAALİYET KÂRI
(MİLYON TL)

%17 Artış

2022

583,6

2023

680,6

Kadın girişimcilere
verdiğimiz destekle

yayılan güven

ÜNLÜ & Co Kadın Teknoloji Girişimcileri Akademisi

ÜNLÜ & Co olarak kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizde kadın, girişimcilik ve eğitim odağında ilerliyor ve bu kapsamda sunduğumuz proje destekleriyle öne çıkmaya devam ediyoruz. 2016’da başlattığımız Kadın Girişimciler Akademisi ile 5 yılda 100 kadın girişimciyi eğitim programımıza dahil ettik. Türkiye Girişimcilik Vakfı (GİRVAK) iş birliğiyle, 2023 yılında başlattığımız Kadın Teknoloji Girişimcileri Akademisi ile özellikle teknoloji ve yazılım alanlarındaki girişimci kadın ekosistemini desteklemeyi ve büyütmeyi hedefliyoruz.

Bir Bakışta 2023

ÜNLÜ & Co 28 yıldır sermaye piyasalarına katkı sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

ÜNLÜ & Co’YA EMEA FİNANCE’TEN 3 ÖDÜL

ÜNLÜ & Co, 2023 başarılarıyla liderlik yolunda ilerlediğini tescilledi

Daha Fazla Bilgi

ÜNLÜ & Co’YA 4 ÖNEMLİ ÖDÜL

ÜNLÜ & Co, Europe Banking Awards'a kurumsal sosyal sorumlulukla damga vurdu

Daha Fazla Bilgi

ÜNLÜ & Co, PAZAR LİDERİ SEÇİLDİ

ÜNLÜ & Co’ya Euromoney’den büyük onur

Daha Fazla Bilgi

ÜNLÜ & Co, KREDİ NOTUNU ‘AA+’ OLARAK KORUDU

ÜNLÜ & Co, sürdürülebilir gelişimine devam ediyor

Daha Fazla Bilgi
TÜMÜNÜ GÖR

ÜNLÜ & Co'nun Sürdürülebilirlik Dönüşümü

Yaşadığımız çevresel ve toplumsal sorunlara sürdürülebilir politikalar geliştiriyor, geleceği gençlerle tasarlıyor, sürdürülebilirlik bilincini artırmak için çalışıyoruz.