DEFACTO

DeFacto'nun %8 hissesini Templeton Asset Management yönetimindeki DF Retail satın aldı!

Danışmanlığını ÜNLÜ & Co'nun yaptığı işlemle, Türkiye'nin önde gelen hazır giyim şirketlerinden DeFacto'nun %8'lik hissesi, gelişen pazarlarda 50 milyar Amerikan Doları değerinde varlığı yöneten, Templeton Asset Management yönetimindeki DF Retail'e geçti. Türkiye'nin lider yatırım bankacılığı hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co, Türkiye'nin önde gelen hazır giyim şirketi Defacto Perakende Ticaret A.Ş.'nin (DeFacto), %8'e karşılık gelen hissesini Templeton Asset Management yönetimindeki DF Retail Holdco Coöperatief U.A. (DF Retail) şirketine sattığı işlemde DeFacto ve paydaşlarının münhasır finansal danışmanı olarak yer aldı.

2004 yılında kurulan DeFacto, Türkiye'nin 60 şehrinde 242 mağazasının yanı sıra Kazakistan, Irak, Mısır ve Belarus'taki 21 uluslararası mağazası ile hizmet veriyor. "Akdeniz Modası" alanında öncü marka olmayı misyon edinen şirket, konsept ve çok katlı mağazalarının yanı sıra internet mağazası ve toptan satış ağlarından oluşan geniş bir satış kanalı üzerinden müşterilerine ulaşıyor. DeFacto, Balkanlar, Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu'da yeni yatırım alanlarına ulaşmayı hedefliyor.

DeFacto'nun %8 hissesini satın alan DF Retail, Singapur merkezli Templeton Asset Management tarafından yönetiliyor. Gelişen pazarlarda 18 ofis ve 50 yatırım profesyoneliyle faaliyetlerini sürdüren şirket, halihazırda 50 milyar Amerikan Doları değerindeki varlığın yönetimini üstleniyor.

Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.