YILDIZ HOLDİNG

Yıldız Holding, içecek şirketlerinin çoğunluk hissesi ÜNLÜ & Co danışmanlığında Japon DyDo DRINCO'ya satıldı.

Danışmanlığını ÜNLÜ & Co'nun yaptığı işlemle Yıldız Holding, ana işi olan atıştırmalık kategorisine yönelik odaklanma çalışmaları kapsamında, içecek şirketleri Della Gıda, Bahar Su ve İlk Mevsim Meyve Suları'nın%90 hissesini Japon içecek şirketi DyDo DRINCO'ya sattı.

Türkiye'nin lider yatırım bankacılığı hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co, Türkiye'nin en büyük holdingleri arasında yer alan Yıldız Holding'in içecek şirketleri Della Gıda, Bahar Su ve İlk Mevsim Mevye Suları'nın %90 hissesinin, 335 milyon TL karşılığında Japon içecek şirketi DyDo DRINCO'a satılması işleminde satıcı tarafın finansal danışmanı olarak yer aldı. Satış sonrasında şirketlerin %90 hissesi DyDo DRINCO, kalan %10 hissesi ise Yıldız Holding tarafından kontrol edilecek.

Hisse devri sonrasında şirketler; Cola Turka, Çamlıca, Saka Su, Sunny, Maltana, Eskipazar, Flores ve Link markalarıyla DyDo DRINCO çatısı altında tüketiciyle buluşmaya devam edecek.

ÜNLÜ & Co, Yıldız Holding'in dünyanın en büyük ve en köklü bisküvi şirketlerinden İngiliz menşeli United Biscuits'i satın alma işleminde de finansal danışman olarak yer almıştı.

Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.