Wellcome Trust

Dünyanın en büyük vakıflarından biri olan Wellcome Trust, Türkiye'nin lider yatırım bankacılığı hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co'ya ortak oluyor.

Dünyanın en prestijli ve büyük vakıflarından biri olan Wellcome Trust, Türkiye'nin lider yatırım bankacılığı hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co'ya ortak oluyor. Anlaşmaya göre Wellcome Trust, tamamı sermaye artışı yoluyla ÜNLÜ Yatırım Holding'in (ÜNLÜ & Co) yüzde 9,9 hissesine 17.7 milyon dolar ödeyecek. ÜNLÜ & Co, önümüzdeki dönemde Türkiye'deki etkinliğini daha da artırmanın yanı sıra Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi'ne açılmayı planlıyor.

İşbirliği hakkında basına bilgi veren ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut L. Ünlü,  dünya devi Wellcome Trust ile gerçekleştirdikleri ortaklığın ÜNLÜ & Co'nun bölgenin lider yatırım bankacılığı hizmetleri ve varlık yönetimi grubu olma stratejisine destek sağlayacağını söyledi.

Hisse satışından elde edilen fon, yeni yatırımlar için kullanılacak Dünyanın en büyük ve en prestijli vakıflarından biri olan Wellcome Trust ile işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut L. Ünlü, gerçekleştirdikleri ortaklıkla sermaye yapılarının daha da güçlendiğine dikkat çekti. Ortaklığın da katkısıyla ÜNLÜ & Co olarak bölgesel genişleme stratejisi doğrultusunda önemli adımlar atacaklarının altını çizen Ünlü, "Bu anlaşmayla birlikte daha da güçlenen sermaye yapımızla önümüzdeki dönem için planladığımız inorganik büyümeyi hayata geçirecek ve yeni yatırımlar gerçekleştireceğiz" dedi.

İşlem sonrasında gerçekleştirilen sermaye artırımıyla ÜNLÜ & Co'nun şirket değeri 179 milyon dolar oldu.

Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.