PALMET ENERJİ

ÜNLÜ & Co Palmet Enerji'nin 50 milyon TL tutarındaki özel sektör tahvil ihracını başarıyla gerçekleştirdi.

Türkiye'nin önde gelen enerji gruplarından Palmet Şirketler Grubu'nun çatı şirketi Palmet Enerji A.Ş. seviyesinde 50 milyon TL tutarındaki ilk TL özel sektör tahvil ihracını 2 yıl vadeli olarak gerçekleştirdi. ÜNLÜ & Co bu işlemle birlikte 2015 yılında dördüncü tahvil ihracını gerçekleştirmiş oldu.

Türkiye'nin önde gelen enerji şirketlerinden Palmet Enerji'nin 2 yıl vadeli, değişken faizli ve nitelikli yatırımcılara satışı gerçekleştirilen 50 milyon TL tutarındaki özel sektör tahvil ihracı Türkiye'nin lider yatırım bankacılığı hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş. ("ÜNLÜ & Co") tarafından başarıyla gerçekleştirildi.

1984 yılından beri faaliyet gösteren PALMET Şirketler Grubu, 90'lı yıllarda Türkiye genelinde başlatılan doğalgaz hat çalışmaları ile enerji sektörüne adım atmıştır. 2001'de Gebze ve Erzurum şehirlerinin Doğalgaz Dağıtım Lisansı İhalelerini alan Palgaz ve Palen şirketleri ile resmen enerji sektörünün ilk yatırımcılarından biri olmuştur ve bugün toplam 252 bin aboneye hizmet vermektedir. Palmet Grubu bugün gaz dağıtım, toptan gaz ticareti, elektrik üretim, toptan elektrik ticareti  ve  enerji projelerinin altyapı inşaatı ile mühendislik hizmeti faaliyetlerinden oluşan entegre bir  yapıya  sahiptir.  Palmet grubu şirketleri toplam 124 MW kurulu güç kapasitesi ile Trakya ve Aydın'da elektrik üretimi yapmaktadır.

TL tahvil piyasalarında düzenli olarak yer almak isteyen Palmet daha önce Palen ve Palgaz şirketleri seviyesinde 2 yıl vadeli iki tahvil ihracı gerçekleştirmiştir. Bu ihraç grubun enerji şirketlerinin çatı şirketi olan Palmet Enerji seviyesinde gerçekleştirilen ilk TL tahvil ihracı olma özelliği taşımaktadır.

Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.