KARSAN

ÜNLÜ & Co, Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş. ("Karsan") için özel plasman yöntemiyle 20 milyon Türk Lirası tutarında tahvil ihracı gerçekleştirdi.

2014 yılını Türk Lirası özel sektör tahvil ihraçlarında toplam 805 milyon TL işlem hacmi ile yatırım kuruluşları arasında 1. sırada tamamlayan ÜNLÜ & Co, bu son işlemle birlikte Karsan için gerçekleştirdiği ihraç tutarını 300 milyon TL'ye çıkarmış oldu. 2015 yılına da Çalık Enerji için gerçekleştirdiği 150 milyon TL tahvil ihracı ile güçlü bir başlangıç yapan ÜNLÜ & Co önümüzdeki günlerde piyasaya sunacağı yeni işlemlerle lider pozisyonunu sürdürmeyi planlıyor.

Türkiye'nin lider yatırım bankacılığı hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co, ticari araç segmentinde kendi markası da dahil olmak üzere dünyanın önde gelen otomobil markaları için üretim, pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetler sunan Karsan'ın üç yıl vadeli 20 milyon TL tutarındaki ikinci özel sektör tahvil ihracını başarıyla gerçekleştirdi. ÜNLÜ & Co geçtiğimiz yıl içerisinde iki ve üç yıl vadeli iki ihraçla Karsan için toplam 280 milyon TL tutarında finansman sağlamıştı. Tek bir yatırımcıya yapılan özel plasman yöntemiyle gerçekleştirilen bu son ihraçla birlikte Karsan'ın geçtiğimiz yıl SPK'dan almış olduğu onayın imkan verdiği ihraç limitinin tamamı değerlendirilmiş oldu.

Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.