İNCİ AKÜ

Danışmanlığını ÜNLÜ & Co'nun üstlendiği İnci Akü, Japonya merkezli küresel akü lideri GS Yuasa ile stratejik ortaklık kurdu.

İnci Holding iştiraklerinden ihracat lideri İnci Akü, danışmanlığını Türkiye'nin lider yatırım bankacılığı hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co'nun yaptığı işlemle, dünyada akü sektörünün öncü kuruluşlarından Japon GS Yuasa ile ortaklık ve hisse devir sözleşmelerinde ilk aşamayı tamamladı. Tarafların İnci Holding ev sahipliğinde hisse devir sözleşmesini karşılıklı imzalamasının ardından, yasal sürecin kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

İnci Holding şirketlerinden İnci Akü, uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance'ın "Türkiye'nin En Değerli Markaları" ilk 100 listesinde yer alıyor. İnci Akü, EAS, Hugel, Blizzaro ve İnci Battery markalarıyla starter ve endüstriyel ürün gruplarında üretimi bulunan firma, yurt içinde 250 ana bayi, 3.500 perakende satış noktası ve 212 adet yetkilendirilmiş servisi ile tüketicilerine ulaşıyor. Ayrıca yurtdışında 90 distribütörüyle, 4 kıtada 80'in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

Kökleri 1895 yılına dayanan Japon Akü ile 1913'te kurulan Yuasa şirketlerinin birleşmesi sonucu 2004 yılında kurulan GS Yuasa, günümüzde dünyanın lider akü üreticileri arasında yer alıyor. İnci Holding gibi başarılı ortaklıklara imza atan şirket, 2005 yılında Hindistan'da Tata Grubu, 2007 yılında Mitsubishi ve 2009 yılında Honda ile ortaklıklar kurdu. Halihazırda dünyada 36 şirket ile faaliyetlerini sürdüren GS Yuasa, 13.600'ün üzerinde çalışanı istihdam ediyor.

Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.