ÜNLÜ & Co’ya M&A işlemlerindeki başarısı 2 ödül birden getirdi

ÜNLÜ & Co, geçen yıl finansal danışmanlığını üstlendiği Antalya Havalimanı’ndaki IC Holding hisselerinin TAV Havalimanları’na devri işlemi ile The Global Atlas Awards’da ‘Gelişen Piyasalarda Yılın M&A anlaşması’ ödülünü kazandı. 23 yıldır bu alanda üstün performansı ile dikkat çeken ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü de aynı törende ‘Gelişmekte Olan Pazarlar Liderlik Başarı Ödülü’ ile onurlandırıldı.

Türkiye’nin lider yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co, ulusal ve uluslararası alanda şirket birleşme ve satın alma işlemlerindeki (M&A) başarısını ödüller ile taçlandırmaya devam ediyor. Grup, küresel M&A ağı Global M&A Network tarafından düzenlenen 2019 The Global M&A Atlas Awards’da, iki ödül birden kazandı.

M&A Atlas Awards, 5 kıtada 1040’ın üzerinde işlemi değerlendirerek farklı kategorilerde firmaları ödüllendiriyor. ÜNLÜ &  Co, geçen yıl finansal danışmanlığını üstlendiği Antalya Havalimanı’ndaki IC Holding hisselerinin TAV Havalimanları’na devri işlemi ile The Global Atlas Awards’da ‘Gelişen Piyasalarda Yılın M&A anlaşması’ ödülünü kazandı. ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü de aynı törende ‘Gelişmekte Olan Pazarlar Liderlik Başarı Ödülü’ ile onurlandırıldı.

Şubat 2018 tarihinde IC Holding ve grup şirketlerinin, Antalya Havalimanı’ndaki hisselerinin, TAV Havalimanları Holding’e devredilme sürecine aracılık eden ÜNLÜ & Co, bu işlem ile ‘Gelişen Piyasalarda M&A anlaşması’ kategorisinde birinci olurken ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü ise ‘Gelişmekte Olan Pazarlar Liderlik Başarı Ödülü’ ne layık görüldü.

Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı Antalya Havalimanı’nın ortaklarından IC Holding, geçen yıl yüzde 49 oranındaki hissesini TAV Havalimanları’na devretmek üzere anlaşma

 

imzalamıştı. ÜNLÜ & Co’nun finansal danışmanlığını üstlendiği işlem, havalimanı işletmeciliği alanındaki en büyük hacimli M&A işlemleri arasında yerini almıştı.

26 Mart 2019 Salı günü New York'ta düzenlenen 11. Yıllık Küresel Piyasalar M&A Atlas Awards töreninde, 2 ödül birden almanın mutluluğunu yaşayan ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, “ÜNLÜ & Co olarak kuruluşumuzdan bu yana Türkiye’nin ve Türk şirketlerinin tanıtımını kendimize misyon edinerek ülke ekonomimizin sürdürülebilir büyümesi için ihtiyacı olan yabancı sermaye girişine aracılık ediyoruz. Gerek yurt içi, gerekse yurt dışında gerçekleştirdiğimiz başarılı M&A işlemleri ile bugüne kadar 12 milyar dolarlık yatırımı ülkemize kazandırdık. Uluslararası saygın kuruluşlar tarafından hem kurumum, hem de kişisel olarak layık görüldüğüm bu ödüller ise başarımızın tescillenmesi açısından bizlere büyük onur veriyor. Kuşkusuz bu başarıda; sektörün en iyi profesyonellerinden oluşan uzman ekibimizin katkısı çok büyük. Gelecek dönemde de aynı azim ve kararlılıkla ekonomimize destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

ÜNLÜ & Co hakkında:

1996 yılında bağımsız bir finansal danışmanlık firması olarak kurulan ÜNLÜ & Co, bugün Türkiye’nin lider yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye’nin şirket satın alma ve birleşmeleri, stratejik ortaklıklar, birincil ve ikincil halka arzlar ve blok hisse satış işlemlerinde pazar lideri olan ÜNLÜ & Co, kurumsal müşterilerine borç sermaye piyasalarında da danışmanlık hizmeti vermektedir. ÜNLÜ & Co, DAHA Yatırım Danışmanlığı ve Aracılık Hizmetleri platformuyla, kişiye özel geniş ürün yelpazesiyle nitelikli bireysel müşterilere hizmet sunmaktadır.

Varlık Yönetimi hizmetlerinde ÜNLÜ & Co, Tahsili Gecikmiş Alacak Yönetimi, ÜNLÜ Alternatif Yatırımlar, Fon ve Portföy Yönetimi alanlarında faaliyet göstermektedir.

Merkezi İstanbul’da olan ve 350’nin üzerinde çalışanıyla faaliyet gösteren ÜNLÜ & Co’nun ayrıca New York’ta, Singapur’da ve Londra’da ofisleri bulunmaktadır.

 

Rakamlarla ÜNLÜ & Co:
·         2010 yılından bu yana halka arzlar, tahsisli ve blok satışlarda 31 işlem ve 3 milyar dolarlık işlem hacmi, yapılan pay senedi plasmanlarında 2010 yılından bu yana özelleştirmeler ve grup içi işlemler hariç olmak üzere %30 pazar payı ile lider konumdadır. (Kaynak: Bloomberg)

§  2013 yılından bu yana toplam 17 adet borçlanma aracı ihracı yapılmıştır. (Toplam hacim 1,7 milyar TL üzerinde gerçekleşmiştir) (Kaynak: Borsa İstanbul)

§ 2010 yılından bu yana şirket alım satım işlemlerinde 9,6 milyar dolar üzerinde, toplamda 56 adet başarılı işlem tamamlanmıştır. (Kaynak: Mergermarket)

Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.