ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi 3. yılında

Kadınların işgücüne katılımını teşvik etmek amacıyla ÜNLÜ & Co tarafından kurulan Kadın Girişimciler Akademisi, bu yıl üçüncü yılını kutluyor. Akademi ile kadınların iş fikirlerini hayata geçirmeleri konusunda rehberlik yapan ÜNLÜ & Co, girişimci adaylarına bu süreçte ihtiyaç duydukları her alanda rehberlik yaparak onları cesaretlendiriyor.

Türkiye’de çok sayıda kamu ve özel sektör kuruluşu girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla çeşitli eğitim programları düzenlerken, Türkiye’nin lider yatırım bankacılığı hizmetleri ve varlık  yönetimi grubu ÜNLÜ & Co da Kadın Girişimciler Akademisi (KGA) ile kadınları iş fikirlerini hayata geçirmeleri konusunda teşvik ediyor. ÜNLÜ & Co’nun 3 yıl önce kurduğu KGA, bu yıl 20 mezun daha verirken, 2020 sonuna kadar toplam 100 kadına ulaşılması hedefleniyor.

Kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde; girişimcilik, kadına destek ve eğitime odaklanan ÜNLÜ & Co, 2016 yılında üç alanı başarılı bir şekilde harmanlayarak Kadın Girişimciler Akademisi’ni kurdu. Akademi kapsamında bu yıl iş fikrini hayata geçirme aşamasında olan veya halihazırda girişimi olan 20 kadın, finansal okur yazarlık danışmanlığından liderlik ve insan yönetimine, iş planı oluşturmaktan şirket değerleme, borç finansmanı ve operasyonel süreçlere kadar bir girişimcinin ihtiyacı olan ana konularda eğitimlerden geçti. Türkiye Girişimcilik Vakfı (GİRVAK) ve Endeavor Türkiye’nin desteği ile yürütülen Akademi’de, ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu üyeleri başta olmak üzere bölüm direktörleri, girişimci adaylarına iş fikirlerini hayata geçirmeleri konusunda mentorluk yapıyor.

Bu yıl üçüncü yılını kutlayan Kadın Girişimciler Akademisi ile bugüne kadar 60 kadına iş fikirlerini hayata geçirmeleri konusunda destek olduklarını belirten ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü, “ÜNLÜ & Co olarak kuruluşumuzdan bugüne kadınların iş hayatına katılımını, grup şirketlerimizin her kademesinde desteklemeye önem verdik. Program çerçevesinde 2 günlük eğitim, iş dünyası ve yatırımcılarla bir araya getiridiğimiz networking davetimiz ve sonrasında mentor mentee eşleşmeleri ile Kadın Girişimcilerimize destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kariyer yolculuğunda eğitimin önemine de işaret eden Ünlü, “Kendi işini kurmak isteyenler kadınlar açısından da cesaret ve özgüvenin yanı sıra eğitim önemli. Girişimcilik kültürünün eğitim ve girişimcilere ilham vererek yaygınlaşacağına inanıyoruz. Bu yüzden Kadın Girişimciler Akademisi ile hedefimiz; kadınlara iş fikirlerini hayata geçirme sürecinde gereksinim duydukları her konuda rehberlik yaparak  kariyer yolculuklarında onları cesaretlendirmek” dedi.

Öte yandan ÜNLÜ & Co, Birleşmiş Milletler (BM) Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ve BM Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ortaklığında oluşturulan Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles) imzacılarından birisidir.
 

ÜNLÜ & Co hakkında:

1996 yılında bağımsız bir finansal danışmanlık firması olarak kurulan ÜNLÜ & Co, bugün Türkiye’nin lider yatırım bankacılığı ve varlık yönetimi grubu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. ÜNLÜ & Co, kurumsal finansman ve danışmanlık, borç finansmanı ve danışmanlığı, kurumsal pay senedi satışları ve varlık yönetimi çözümlerinin yanısıra DAHA ile nitelikli bireysel müşterilere özel ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Türkiye’nin uluslararası şirket satın alma ve birleşmeleri, stratejik ortaklıkların oluşumu, tahvil ihraçları, blok satışlar ve halka arz işlemlerinde pazar lideri olan ÜNLÜ & Co müşterilerine kurumsal finansman danışmanlık hizmetlerinin yanında, sendikasyon kredisi, satın alma finansmanı ve proje finansmanı gibi her türlü borç finansmanının yapılandırılması ve temin edilmesine yönelik olarak finansal danışmanlık hizmetleri ile tahsili gecikmiş alacak yönetimi, girişim sermayesi ve portföy yönetimi gibi varlık yönetimi hizmetleri de vermektedir. Merkezi İstanbul’da ve 350’nin üzerinde çalışanıyla faaliyet gösteren ÜNLÜ & Co’nun ayrıca, New York’ta ve Singapur’da da ofisleri bulunmaktadır.

Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.