ÜNLÜ & Co 2017 Faaliyet Raporu “Yatırım Bankacılığı Sanatı”na ARC Awards’dan Büyük Ödül

ÜNLÜ & Co, 2017 yılı Faaliyet Raporu ile dünyanın en büyük uluslararası yarışmalarından ARC Awards’ta 3 farklı kategoride “Gold” ödüle, kategorilerinde birinci olanlar arasında yapılan yeniden değerlendirme ile Final Jürisi tarafından da iki “Grand” ödüle daha layık görüldü. 2017 yıl sonu finansal sonuçlarının, resim sanatının yaratıcı diliyle harmanlanarak sunulduğu rapor, özgün ve yenilikçi tasarımı ile dikkat çekiyor.

Türkiye’nin lider yatırım bankacılığı hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co 2017 yılı Faaliyet Raporu’na ödül yağdı. “Yatırım Bankacılığı Sanatı” temasıyla hazırlanan ÜNLÜ & Co Faaliyet Raporu, ABD merkezli MerComm kuruluşunun düzenlediği ve faaliyet raporlarının Oscarı olarak bilinen uluslararası ARC Awards’tan “Geleneksel olmayan Faaliyet Raporları”, “En iyi İllustrasyon” ve “Baskı & Üretim” kategorilerinde “Gold” ödül alırken “Geleneksel olmayan Faaliyet Raporları” ve “En iyi İllustrasyon” kategorilerinde de “Grand” Ödül’e layık görüldü.

ÜNLÜ & Co, üç farklı kategoride “Gold” ödülü aldı. Kategorilerinde birinci olanlar arasında yapılan yeniden değerlendirme ile final jürisi tarafından iki büyük ödüle daha layık görülen ÜNLÜ & Co 2017 yılı Faaliyet Raporu, özgün tasarımı ile büyük beğeni topladı.

ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Can Ünalan, “Bu yıl 32.’si düzenlenen yarışmaya 34 ülkeden 2 bin 194 başvuru yapıldı. Türkiye’den ise 70 kuruluşun katıldığı ARC Awards’ta (Annual Report Competitons) 3 Gold, 2 Grand ödüle layık görülmekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. 2017 yılını sağlam mali yapımız, yetkin insan kaynağımız ve güçlü teknolojik altyapımızın verdiği destek ile başarılı bir şekilde tamamladık. Yenilikçi bir tasarım diliyle hazırladığımız Faaliyet Raporumuzda da bu başarılı yolculuğumuzun kilometre taşlarını aktardık. Bu yılki raporumuzun içeriğine, ressam Suat Akdemir’in “İz’An” sergisinde yer alan eserleri eşlik etti. Hedefimiz; sadece ürün ve hizmetlerimizle değil, sanata hak ettiği değeri veren kurumsal duruşumuzla da sektörde fark yaratmak. ARC ödüllerine layık görülmek de sektördeki bu farklılığımızın ve başarımızın tescillenmesi açısından bizim için büyük bir gurur kaynağı oldu” dedi.

ARC Awards, yıllık raporlarda mükemmelliği onurlandıran, Faaliyet Raporlarının Oscar’ı olarak nitelendirilen dünyanın en büyük uluslararası yarışmasıdır. Değerlendirmelerde; raporun o yılki hikayesini anlatım biçimi, kullanılan dil, yaratıcılık ve tasarımsal algılanışı gibi kriterler dikkate alınıyor.

ÜNLÜ & Co hakkında:

1996 yılında bağımsız bir finansal danışmanlık firması olarak kurulan ÜNLÜ & Co, bugün Türkiye’nin lider yatırım bankacılığı ve varlık yönetimi grubu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. ÜNLÜ & Co, kurumsal finansman ve danışmanlık, borç finansmanı ve danışmanlığı, kurumsal pay senedi satışları ve varlık yönetimi çözümlerinin yanısıra DAHA ile nitelikli bireysel müşterilere özel ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Türkiye’nin uluslararası şirket satın alma ve birleşmeleri, stratejik ortaklıkların oluşumu, tahvil ihraçları, blok satışlar ve halka arz işlemlerinde pazar lideri olan ÜNLÜ  & Co müşterilerine kurumsal finansman danışmanlık hizmetlerinin yanında, sendikasyon kredisi, satın alma finansmanı ve proje finansmanı gibi her türlü borç finansmanının yapılandırılması ve temin edilmesine yönelik olarak finansal danışmanlık hizmetleri ile tahsili gecikmiş alacak yönetimi, girişim sermayesi ve portföy yönetimi gibi varlık yönetimi hizmetleri de vermektedir. Merkezi İstanbul’da ve 350’nin üzerinde çalışanıyla faaliyet gösteren ÜNLÜ & Co’nun ayrıca, New York’ta ve Singapur’da da ofisleri bulunmaktadır.

Rakamlarla ÜNLÜ & Co:

  • 2010 yılından bu yana halka arzlar, tahsisli ve blok satışlarda 31 işlem ve 3,0 milyar Dolarlık işlem hacmi, yapılan pay senedi plasmanlarında 2010 yılından beri özelleştirmeler ve grup içi işlemler hariç olmak üzere %31 pazar payı ile lider konumdadır. (Kaynak: Bloomberg)
  • 2013 yılından bu yana toplam 17 adet borçlanma aracı ihracı yapılmıştır. (Toplam hacim 1,7 milyar TL üzerinde) ( Kaynak: Borsa İstanbul)
  • 2010 yılından bu yana şirket alım satım işlemlerinde 9,6 milyar Dolar üzerinde toplamda 56 adet başarılı işlem tamamlanmıştır. (Kaynak: Mergermarket)
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.