Varlık Yönetim Şirketleri Derneği’nin yeni Başkanı Selçuk Tuncalı oldu

Türkiye’de varlık yönetimi şirketlerini aynı çatı altında buluşturan Varlık Yönetim Şirketleri Derneği’nin (VYŞD) yönetiminde bayrak değişimi yaşandı. Dernekte Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine, finans sektöründe 20 yılı aşkın deneyime sahip olan Selçuk Tuncalı getirildi.

Selçuk Tuncalı, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1989 yılında mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi’nden Uluslararası İşletme derecesi ve Houston’daki Rice Üniversitesi’nden Finans alanında MBA derecesi aldı. Kariyerine Interbank’ta Kredi Satış Uzmanı olarak başlayan Tuncalı, daha sonra Finansbank’ta Hazine Pazarlama Birimi yöneticisi, İktisat Yatırım’da ise Sabit Gelirli Yatırımlar Birimi yöneticisi olarak çalıştı.

2002 yılında yatırım bankacılığı ve varlık yönetimi sektörlerinde hizmet veren ÜNLÜ & Co’ya katılan Selçuk Tuncalı, halen Grup firmalarından İSTANBUL Varlık Yönetim A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

Selçuk Tuncalı, Varlık Yönetim Şirketleri Derneği’nde Başkanlık görevini Hasan Tengiz’den iki yıl için devraldı.

Varlık Yönetim Şirketleri Derneği (VYŞD) hakkında

Varlık Yönetim Şirketleri; bankalar ve diğer mali kurumların alacaklarının[SM1]  ve diğer varlıklarının satın alınması, bu alacakların tahsil edilmesi, satın alınan varlıkların nakde çevrilmesi ve yeniden yapılandırılması amacına yönelik faaliyet gösteren finansal şirketlerdir.

Türkiye’de faaliyet gösteren Varlık Yönetim Şirketlerini bir çatı altında buluşturan Varlık Yönetim Şirketleri Derneği’nin amacı; Varlık Yönetim Şirketleri sektörünün gelişmesine ve işlemlerinin yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, Varlık Yönetim Şirketleri faaliyetlerinin uluslararası normlar ve genel kabul görmüş ilkeler doğrultusunda yürütülmesini temin etmek, mesleğin gelişmesini sağlamak ve Varlık Yönetim Şirketleri konusunda en üst düzeyde hizmet verilebilmesini sağlamaktır.

Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.