ÜNLÜ & CO yöneticileri Egeli işadamları ile bir araya geldi

ÜNLÜ & Co üst düzey yönetimi İzmir’de düzenlenen ‘2017 Yılına İlişkin Ekonomik Değerlendirmeler ve 2017 Yılının İkinci Yarısına Ait Beklenti ve Öngörüler’ konulu toplantıda, Ege Genç İşadamları Derneği üyeleri ile buluştu.

Türkiye’nin lider yatırım hizmetleri ve varlık yönetim grubu ÜNLÜ & Co, İzmir’de Egeli genç işadamları ile bir araya gelerek Türkiye ekonomisinin geleceğine ilişkin öngörülerini paylaştı. Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) işbirliğiyle 18 Eylül 2017 Pazartesi günü, İzmir’de düzenlenen '2017 Yılına İlişkin Ekonomik Değerlendirmeler ve 2017 Yılının İkinci Yarısına Ait Beklenti ve Öngörüler' konulu toplantıda konuşan ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Can Ünalan, Türkiye ekonomisinin geleceğinden umutlu olduklarını vurgulayarak, “Hükümetin 2019 yılına kadar büyümeyi destekleyici politikalarının devam edeceğini öngörüyoruz” dedi.

ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Can Ünalan ve EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter’in açılış konuşmasını yaptığı toplantıda, ÜNLÜ & Co Hazine Bölümü Yönetici Direktörü Uygar Aksoy ve ÜNLÜ & Co Araştırma Bölümü Yönetici Direktörü Dr. Vedat Mizrahi de Türkiye ekonomisinin makro ekonomik göstergeleri ve piyasalara ilişkin beklentilerini paylaştı.

TÜRKİYE EKONOMİSİNE 12 MİLYAR DOLARLIK KATKI

Konuşmasına, Türkiye ekonomisinin geleceğinden umutlu olduklarını vurgulayarak başlayan Can Ünalan, son yapılan düzenlemeler ile hükümetin 2019 yılına kadar büyümeyi destekleyici politikalarının devam edeceğini öngördüklerini dile getirdi. ÜNLÜ & Co’nun kuruluşundan bugüne geçen 21 yılda ülke ekonomisine 12 milyar dolar seviyesinde katkı sağladığını belirten Ünalan, “En son  Mersin Limanı’nda Akfen’in hisse satışında finansal danışmanlık hizmeti vererek yaklaşık 1.3 milyar dolar üzerinde döviz girişine aracılık ettik. Hedefimiz; bölgesel liderlik. Türkiye’deki deneyimimizi yurt dışına da taşıyacağız. Bu konuda ilk adımı attık. Dubai merkezli lojistik şirketi Ibrakom ile Güney Koreli CJ Lojistik’in ortaklık sürecine aracılık ettik.” diye konuştu.

Bu yıl lansmanı gerçekleştirilen nitelikli yatırımcılara butik hizmet anlayışıyla çalışan ‘DAHA’ hizmetinden de bahseden Ünalan, “DAHA projesini ortaya koyarken amacımız; faaliyet verdiğimiz tüm alanlarda olduğu gibi burada da butik hizmet anlayışını nitelikli bireysel yatırımcıya hissettirmek. ‘DAHA’ olarak adlandırdığımız yeni hizmetimiz ile müşterilerimize; yatırım hedefi, risk profili, gelir- gider dengesi ve varlık durumlarını dikkate alarak kişiselleştirilmiş yatırım önerileri sunuyoruz” dedi.

Yatırımcıların getirilerini artırma arayışına uygun olarak oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olduklarını vurgulayan Ünalan, anapara korumalı fonlar, serbest yatırım fonlarının yanı sıra belirli periyotlarla yapılandırılmış borçlanma araçları (YBA) ihraç ederek bireysel yatırımcılara çeşitli alternatifler sunduklarını vurguladı.

ÜNLÜ & Co Araştırma Bölümü Yönetici Direktörü Dr. Vedat Mizrahi de toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye ekonomisinin performansına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 2017 yılının başında hükümet tarafından alınan ekonomik büyümeyi destekleyici aksiyonlar neticesinde yaşanan ekonomik toparlanmaya dikkat çeken Dr. Vedat Mizrahi, yakalanan ekonomik büyümenin sürdürülebilir olmasının gerekli koşullarına değindi. Mizrahi, yılbaşında kapsamı genişletilen Kredi Garanti Fonu’nun ekonomiye can suyu olduğunu, likidite sıkıntısı çeken küçük ve orta ölçekli şirketlerin nefes almasına yardımcı olurken aynı zamanda özel tüketim harcamalarını tetikleyerek ekonomik aktivitenin artmasına, özel sektör ve tüketici güveninin güçlenmesine neden olduğunu vurguladı. Yılın ikinci yarısına ilişkin ekonomik öngörülerini de paylaşan Dr. Vedat Mizrahi, Türkiye ekonomisine ilişkin uzun vadeli fırsatlar ve riskler hakkındaki görüşlerini de aktararak sözlerini tamamladı.

EGİAD hakkında

1990 yılından bu yana topluma örnek ve öncü olmak misyonu ile yoluna devam eden EGİAD, genç girişimcileri aynı çatı altında toplamak, onların birbirleri ile tanışarak kaynaşmalarına ve profesyonel deneyimlerini aktarmalarına yardımcı olmak ve toplumu çeşitli konularda aydınlatmak gibi amaçları çerçevesinde bir taraftan üyelerine yönelik faaliyetler diğer yandan da kamuoyuna dönük araştırma, inceleme, lobicilik ve benzer faaliyetleri yürütüyor.

ÜNLÜ & Co hakkında

1996 yılında bağımsız bir finansal danışmanlık firması olarak kurulan ÜNLÜ & Co bugün kurumsal finansman ve danışmanlık, borç finansmanı ve danışmanlığı, kurumsal pay senedi satışları ve varlık yönetimi çözümlerine ek olarak nitelikli bireysel müşterilere beklentileri doğrultusunda özel ürün ve hizmet sunduğu DAHA ile lider bir yatırım bankacılığı ve varlık yönetimi hizmetleri grubu olmuştur. Türkiye’nin uluslararası şirket satın alma ve birleşmeleri, stratejik ortaklıkların oluşumu, tahvil ihraçları, blok satışlar ve halka arz işlemlerinde pazar lideri olan ÜNLÜ  & Co müşterilerine kurumsal finansman danışmanlık hizmetlerinin yanında, sendikasyon kredisi, satın alma finansmanı ve proje finansmanı gibi her türlü borç finansmanının yapılandırılması ve temin edilmesine yönelik olarak finansal danışmanlık hizmetleri ile tahsili gecikmiş alacak yönetimi, girişim sermayesi ve portföy yönetimi gibi varlık yönetimi hizmetleri de vermektedir. Merkezi İstanbul’da olan ve 350 çalışanıyla faaliyet gösteren ÜNLÜ & Co’nun, New York ve Singapur’da da ofisleri bulunmaktadır.

www.unluco.com

Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.