ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi

ÜNLÜ & Co olarak, kadınların ekonomiye, istihdama ve sosyal yaşama aktif olarak katılmasının önünü açmak; girişimci ekosistemini güçlendirmek için ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi’ni hayata geçirmiş bulunuyoruz.

Kadınlara ve kadın girişimcilik ekosistemine destek olmak amacıyla hayata geçirdiğimiz ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi’nden bu yıl 20 girişimci mezun oldu. Endeavor ve GİRVAK ile birlikte yürüttüğümüz akademi kapsamında 5 yılda 100 girişimci kadına eğitimler ve girişimcilik yolculuklarında destek verilmesi planlanıyor.

Akademi kapsamında iş fikrini hayata geçirme aşamasında olan veya halihazırda girişimi olan 20 kadın, finansal okur yazarlık danışmanlığından liderlik ve insan yönetimine,  iş planı oluşturmaktan operasyonel süreçlere kadar bir girişimcinin ihtiyacı olan ana konularda eğitimlerden geçiyorlar. Eğitimin yanı sıra girişimcilere mentorluk, kişisel gelişim ve networking imkanları da sağlanıyor.

Gerçek bir girişimcilik başarısı olan ÜNLÜ & Co, 20 yıllık süreçte Türkiye'de yatırım hizmetlerinin gelişmesine, sektörün büyümesine, piyasanın yeni ürünlerle tanışmasına ve pek çok yeni alanın oluşmasına öncülük etti. ÜNLÜ & Co olarak, şimdi bu girişimcilik başarımızı, bilgi ve birikimimizi genç kuşaklarla paylaşmak ve ülkemizin ekonomisine daha da fazla katkı sağlamak istiyoruz. Ülkemizin hem sosyal hem de ekonomik alanda ileri gidebilmesi için kadının her alandaki konumunun iyileştirilmesi gerektiği tartışılmaz bir gerçek. Başka bir ifadeyle kalkınmanın yolu kadınların toplumsal ve ekonomik yaşama daha etkin katılmasından geçiyor. İşte bu noktada girişimcilik teşvik edilmesi ve desteklenmesi gereken bir kavram. ÜNLÜ & Co olarak kadının işgücüne katılımına önem veriyor ve girişimcilik alanındaki farkındalığı artırmak için çalışıyoruz.